OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTY 2024 roku

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Niech będzie to czas wzrostu i pogłębienia naszej osobistej relacji z Jezusem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700
 2. Przez cały Wielki Post nabożeństwo Drogi Krzyżowej w dni powszednie o godz. 1730, w czwartki  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W niedziele o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczenie relikwii Krzyża Świętego. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa tzw. Piątków Pasyjnych, które będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 900 Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ok. godz. 1030 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża świętego.
 3. W  czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, a następnie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.  W tym dniu przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć ks. Marcina Gryzło, który  będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św.  ofiarą do puszek będzie można wesprzeć remont i gruntowną modernizację naszego diecezjalnego radia RDN Małopolska.
 5. Informujemy, że w I i II sobotę marca w parafii Św. Idziego w Zakliczynie odbędzie się kurs przedmałżeński. Zapisy i pierwsze spotkanie w sobotę - 2 marca - o godz. 9.00 w Domu Katechetycznym. Koszt - 100 zł od osoby.
 6. Kancelaria parafialna przez okres ferii zimowych będzie czynna w poniedziałki i piątki.
 7. Sekretariat Misji i Ewangelizacji franciszkańskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie  zaprasza na jubileuszową pielgrzymkę śladami św. Franciszka do Włoch w dniach 19 – 28 września 2024 roku. Pielgrzymka związana jest z przypadającymi w tych latach jubileuszami. Program znajduje się w gablocie oraz wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie informuje, że od 12 lutego do 15 marca, rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2024/25. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wydawane będą w budynku przedszkola, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 16:00. Wnioski można pobrać ze strony internetowej przedszkola
 9. Sołtys  wsi Faściszowa zaprasza po odbiór nakazów płatniczych dn. 18.02. po każdej Mszy św. w świetlicy     obok szkoły podstawowej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, m.in. Gościa Niedzielnego, najnowsze numery dla dzieci Małego Promyczka oraz Promyczka Dobra.
 11. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ( KRUS ) zaprasza na szkolenie BHP w Faściszowej dn. 23.02.  o godz. 11.00 w świetlicy Wielkiej.
 12. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy orędownictwu świętych patronów oraz składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Anielskiej.
 13. Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Intencja Apostolstwa Modlitwy na Luty 2024 

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska