OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 17 WRZESIEŃ 2023 ROKU

1          Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach
o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Po Mszach św. przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
i Tarnowie.

2          We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców, młodzieży przygotowującej się w naszej parafii do sakramentu Bierzmowania z kl. 8 SP.

3          W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki patrona Polski, dzieci, młodzieży i ministrantów, za Jego przyczyną prośmy by na progu nowego roku szkolnego prosić dla nich o błogosławieństwo i potrzebne łaski.

4          W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5          Młodzież Franciszkańska zaprasza w każdy piątek na godz. 19.00 uczniów z kl. 7 i 8 sp. oraz młodzież szkół średnich.

6          W sobotę św. o. Pio stygmatyka i mistyka wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej. W kościele Siostr Bernardynek w Kończyskach każdego 23 dnia miesiąca gromadzimy się przy jego relikwiach modląc się za jego przyczyną w różnych intencjach. O godz. 17.00 różaniec i po nim Msza sw. W intencjach próśb i podziękowań, które są składane do puszki w kościele. Po Mszy św. modlitwy do o. Pio które zakończą się indywidualnym błogosławieństwem Naj. Sakramentem. Wszystkich czcicieli o. Pio zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7          W przyszłą niedzielę o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w int. narzeczonych, małżeństw
 i rodzin. Wyjazd FZŚ do Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 5.45 z parkingu pod klasztorem.

8          W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na pokrycie kosztów wymiany piecy zebrano kwotę 11.727 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie a także tym rodzinom które złożyły swoje ofiary na na ten cel.  

9          W przedsionku są już do nabycia Kalendarze: Dożynkowe oraz Rolników na rok 2024 w cenie 30 zł., nowy numer Gościa Niedzielnego m. in. Co najstarsze świadectwa mówią o początkach święta Podwyższenia Krzyża? Oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla dzieci.

10      Sołtys wsi Zdonia informuje że w dniu 20 września tj. w środę, o godz. 18.30 odbędzie się zebranie wiejskie w którym będzie uczestniczył Burmistrz Miasta Zakliczyn Dawid Chrobak.

11      Sołtys wsi Kończyska zaprasza na zebranie sołeckie 21 września w czwartek o godz. 17.00 w świetlicy przy klasztorze ss. Bernardynek w Kończyskach.

12      Sołtys Faściszowej zaprasza na zebranie wiejskie dnia 21 września tj. czwartek o godz. 18.30 w nowo powstałej wiacie przy szkole w Fasciszowej.  

13      Sołtys wsi Słona informuje że dnia 24 września o godz. 18.30 odbędzie się zebranie wiejskie w budynku świetlicy w Słonej z udziałem Burmistrza Miasta Zakliczyn.

14      Dla chętnych mamy darmowe zaproszenia do Europejskiego Centrum na najbliższą sobotę, bilety można odebrać w zakrystii.

15      Wszystkim Wiernym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, zdrowia, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

16               W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie: +Marek Kasprzyk z Faściszowej, polećmy Go oraz wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie …..

 

 

Intencja Apostolstwa Modlitwy na Wrzesień:

.

 

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska