OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

 

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 CZERWIEC 2023 roku

 

1           Dziś, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się w Kościele czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej. Po Mszach świętych prowadzimy kwestę na pokrycie kosztów Zakliczyńskiego Wieczoru Uwielbienia, którego nasza parafia jest współorganizatorem.

 

2           We wtorek ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej modlitwy nowennowe i Procesja Eucharystyczna.

 

3           Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej.

 

4           W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest świętem obowiązkowym. Msze św. o godz. 700, 830, 1000 i 1800. Mszy św. o godz. 1130 nie będzie z racji Eucharystii, która rozpocznie się na Rynku zakliczyńskim o godz. 1000 i Procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy. W związku z wątpliwościami informujemy, że taca zbierana w czasie Mszy św. na Rynku w całości trafia do parafii św. Idziego Opata. Wraz z asystą procesyjną o godz. 930 wyruszymy spod klasztoru na Rynek w Zakliczynie. Do udziału szczególnie zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek, chłopców z dzwonkami. W przypadku upałów nie zapomnijmy zabrać ze sobą wody, jeśli ktoś posiada składne krzesełko to warto zabrać go ze sobą.  Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 

5           Serdecznie zapraszamy na IX Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała, który rozpocznie się o godz. 1730 na Rynku zakliczyńskim. Modlitwę Uwielbienia prowadzoną przez Zanurzonych w Miłosierdziu swoim patronatem objął Ks. bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej diecezji, zaś naszymi gośćmi będą: Paweł Dudzik z zespołem oraz zespół niemaGOtu.

 

6           Wspólnota Sióstr Bernardynek z Kończysk wraz z Ojcem Kapelanem serdecznie zaprasza na uroczystą Sumę Odpustową, która zostanie odprawiona w dniu 11 czerwca o godz. 11.00 w klasztornym Kościele Sióstr.  W bieżącym roku obchodzona będzie podwójna uroczystość, bowiem Siostry świętują Jubileusz 140 lat pobytu na ziemi zakliczyńskiej. Uroczysta Suma zwieńczona zostanie Procesją Eucharystyczną, na którą serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz cały orszak procesyjny. Po procesji, jak również po porannej i wieczornej Mszy świętej – jak to już stało się tradycją - będzie rozprowadzana „Słodka niespodzianka”, czyli ciasto i ciasteczka przygotowane przez Siostry.

 

7           Koło Przyjaciół radia Maryja w Zakliczynie organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Krzyża i pobliskich sanktuariów Ziemi Świętokrzyskiej, we środę 05 lipca, zapisy do 20 czerwca pod nr. telefonu: 14 6652669

 

8           Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gościa Niedzielnego, w którym miedzy innymi o tym  Dlaczego List do Hebrajczyków nazywa Chrystusa kapłanem?, o pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich i kapłanach na dzisiejsze czasy, są również:  Promyczek Dobra i Mały Promyczka dla najmłodszych, a także nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

 

9           Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 

10       W dniu dzisiejszym przed kościołem, po każdej Mszy świętej przed południem, członkowie orkiestry dętej z Filipowic zbierają podpisy pod inicjatywą  p. Dominika Malika założenia w ramach Budżetu Obywatelskiego Akademii Muzyki Filmowej i Rozrywkowej, która ma na celu rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki różnorodnym zajęciom, Akademia pozwoli uczestnikom rozwijać się w kierunku muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej. Ważne jest, że SOUNDS Academy nie narzuca żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy, bez względu na wiek, kto pragnie rozwijać swoje pasje muzyczne, będzie mile widziany jako uczestnik tej Akademii. Ponadto, jednym z ważnych elementów nauki gry w zespole będzie możliwość uczestnictwa w Orkiestrze Muzyki Filmowej i Rozrywkowej. Dzięki waszym głosom członkowie akademii już w następnym roku będą mogli zaprezentować się w WAKACYJNYM KONKCERCIE MUZYKI ROZRYWKOWEJ I FILMOWEJ.

 

 

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 

  • 5 czerwiec – Wspomnienie św. Bonifacego  
  • 8 czerwiec – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • 9 czerwca – Wspomnienie św. Efraima 
 

Intencja Apostolstwa Modlitwy na Czerwiec 2023:

 

 

Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska