OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWIEC 2024 roku

 

1        Wkraczamy w ostatni tydzień miesiąca czerwca - naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. wieczornej

2        W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

3        W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. w intencji o uwolnienie i uzdrowienie pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. Po Eucharystii modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

4        We czwartek na Msze św. wieczorną zapraszamy Modlitewną Grupę Wsparcia osób uzależnionych                          i potrzebujących naszej pomocy modlitewnej. Po Mszy Św. Odbędzie się krótkie spotkanie grupy.

5        W piątek liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza bpa i męczennika.

6        W sobotę 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów oraz o. Piotra w dniu jego imienin. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o godz. 18.00.  Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Ojca Świętego (tzw. Świętopietrze). 

7        W sobotę 6 lipca o godz. 430 spod klasztoru wyruszy IX już Piesza Franciszkańska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, oraz autokarowa, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno dorosłych, jak i młodzież, do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Autokar z parkingu przy klasztorze odjedzie o godz. 10.30, powrót dla wszystkich pielgrzymów tych którzy zgłosili swój powrót autokarem będzie o godz. 14.15. Bardzo prosimy i zachęcamy o zgłoszenie się osób, które chciałyby posłużyć w pielgrzymce jako Służba Porządkowa, aby bezpiecznie pokonać trasę pielgrzymki, a dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy, aby swoje intencje wypisali na kartkach i złożyli do puszki umieszczonej na ołtarzu Matki Bożej. Zapisy w zakrystii oraz wszelkie informacje.

8        Z decyzją naszej Kurii Prowincjalnej M.B.A. w Krakowie zostały dokonane zmiany personalne w naszej wspólnocie klasztornej, br. Adam Raczkowski zostaje przeniesiony do klasztoru w Krakowie na jego miejsce przychodzi br. Antoni Wojtal. Bratu Adamowi składamy podziękowanie za posługę i pracę na rzecz naszej wspólnoty klasztornej i parafialnej, życzymy mu Bożego bł. i opieki M.B.A. patronki naszej parafii.   

9        W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostaną rozlosowane nagrody, dzieci prosimy o przyniesienie plansz na zakończenie roku katechetycznego.

10     Dziękujemy młodzieży franciszkańskiej oraz panu Góskiemu za troskę o wygląd naszego klasztoru i pomoc w pracach uporządkowania gałęzi i konarów po ostatniej nawałnicy, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na dzisiejszą tacę oraz wszystkim za wszelkie dobro którego doświadczamy każdego dnia – Wielkie Bóg zapłać.

11     Kancelaria Parafialna przez cały okres wakacji będzie czynna w poniedziałki i piątki.

12       Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej w kruchcie kościoła jest do nabycia: Gość Niedzielny, Najnowszy numer Miłujcie się, oraz dla dzieci najnowsze numery Małego Gościa, Małego Promyczka i Promyczka Doba. W kruchcie znajduje się też nowy numer Apostolstwa Chorych który można zabrać ze sobą dla osób starszych i chorych. 

13       Wszystkim Wiernym, dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje oraz tym  którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, zdrowia, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.


Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:


  • 24 czerwiec – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • 28 czerwiec – Wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika
  • 29 czerwiec – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

 

Intencja Apostolstwa Modlitwy na Czerwiec 2024:

 

Módlmy się, aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska